mgr Paulina Limanowska
Gabinet Premium

Program żywieniowy

Program żywieniowy

Jak wygląda przygotowany program dietetyczny w poradni FIT DIETETYK℠ Wrocław?

Materiał który zostanie dla ciebie opracowany zawiera kilkadziesiąt stron opisów, tabel i rysunków. Znajdziesz tam między innymi:

 • szczegółowy wydruk analizy masy, składu ciała, potrzeb i wydatków kalorycznych, realnie wyznaczone cele oraz wszystkie niezbędne do tego objaśnienia opracowane w formie pisemnej i graficznej,
 • szczegółową analizę i ocenę dotychczasowego sposobu żywienia. Ujęcie tabelaryczne wszystkich braków i nieprawidłowości w diecie. Ocenia się między innymi: podaż kalorii, białek, węglowodanów i tłuszczów, bada podaż kwasów tłuszczowych i wzajemne proporcje między nimi, ocenia się spożycie wszystkich najważniejszych witamin i minerałów oraz inne.
 • dokładny opis tekstowy wszystkich nieprawidłowości i błędów żywieniowych jakie zostały popełnione w twojej diecie, ich powiązanie ze stanem zdrowia oraz budową ciała
 • indywidualnie dopasowany plan dietetyczny, z dokładnym rozpisaniem jadłospisu na każdy dzień terapii (plan dietetyczny zawiera średnio 10 dań na każdy posiłek)
 • specjalnie dobrany zestaw zadań terapeutycznych
 • indywidualnie opracowany program aktywności ruchowej
 • proponowany zestaw suplementów z dokładnym opisem ich działania i schematem dawkowania

Ponadto otrzymasz specjalnie opracowany skrypt „Tabele kaloryczne produktów i potraw” (ok. 70stron), gdzie znajdziesz informacje o wartości energetycznej prawie 1500 najpopularniejszych produktów żywnościowych i potraw. Tabele służą do odszukania zamienników w diecie, a także dla samej wiedzy na temat kaloryczności poszczególnych produktów.

Wszystko to otrzymasz w przejrzystej i profesjonalnej formie, zrozumiale i fachowo!

Czy ustalona dieta jest trudna w realizacji?

Każdy jadłospis przygotowany w mojej poradni dopasowany jest do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Kiedy rozpoczyna się Twoja przygoda z dietą, niezwykle istotne jest, aby była ona nie tylko zdrowa, urozmaicona i odpowiadała wszystkim normom zdrowego żywienia, ale także była przez Ciebie chętnie stosowana. Dlatego staram się dopasować ją pod każdym kątem do Twojego stylu życia i potrzeb. Zmiana sposobu żywienia może okazać się skuteczna tylko wówczas, gdy zalecenia będą realne do wprowadzenia w życie i dopasowane indywidualnych upodobań oraz stylu życia. Co więc brane jest pod uwagę przy układaniu diety? Między innymi:

 • Twoje upodobania kulinarne i preferencje żywieniowe. To, jakie produkty i połączenia smakowe lubisz, jakie są Twoje przyzwyczajenia co do posiłków i gdzie najczęściej robisz zakupy. W ocenia pomaga mi Twój dotychczasowy jadłospis żywieniowy w formie dzienniczka żywieniowego oraz przeprowadzany dokładny wywiad żywieniowy. To wszystko pozwala mi lepiej poznać Twój dotychczasowy styl żywienia i dostosować do niego zalecenia oraz posiłki.
 • Twój stan zdrowia. Analizuję przebyte jednostki chorobowe, wyniki badań czy zgłaszane symptomy gorszego samopoczucia. To pozwala mi optymalnie dobrać dietę do Twojego stanu zdrowia. Dobrze skomponowany jadłospis powinien wspierać Twoje zdrowie, pozwolić poczuć pozytywne zmiany w samopoczuciu i poprawić wyniki badań laboratoryjnych. Dążymy do tego, aby z wizyty na wizytę poprawiała się nie tylko sylwetka ale także to, jak się czujesz na co dzień.
 • Twoje możliwości czasowe. Jeśli jesteś osobą zapracowaną, uwzględnione są przede wszystkim proste i szybkie przepisy w Twojej diecie. Nie lubisz spędzać dużo czasu w kuchni? Nie ma problemu, przepisy nie będą trudne ani absorbujące. Jeśli natomiast lubisz gotować i sprawia Ci to radość, otrzymasz ciekawe przepisy wymagające nieco więcej uwagi.
 • Twój rozkład dnia. Rozkład posiłków dopasowany jest przede wszystkim pod kątem tego, jak wygląda Twój dzień, kiedy możesz spożyć posiłek i w jakich warunkach.

Wszystko to po to, aby dieta była prosta w realizacji i dopasowana maksymalnie do Twoich potrzeb.

POKAŻ